Marcin Łyduch

Założyciel naszej kancelarii jest aktywnym zawodowo prawnikiem, absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a od 2007 roku członkiem Wielkopolskiej Izby Adwokackiej. Marcin Łyduch doświadczenie zawodowe zdobywał w jednej z wiodących poznańskich kancelarii adwokackich, w której był odpowiedzialny za realizację projektów związanych z bieżącą obsługą prawną podmiotów gospodarczych m.in. z branży chemicznej oraz zarządzania nieruchomościami. Obecnie, już pod własnym szyldem, prowadzi sprawy i negocjacje zarówno dla przedsiębiorców, jak i osób prywatnych.

W prawie, tak jak w medycynie, trzeba być piekielnie sprawnym, ale też bardzo ostrożnym. Dlatego w pracy zawodowej uznaję doskonałe pierwsze prawo lekarzy: „primo non nocere” – po pierwsze nie szkodzić. Zawsze najpierw staram się łagodzić spory prawne i doprowadzać do ich polubownego rozwiązania, dopiero gdy wyraźnie widać, że nie ma możliwości osiągnięcia kompromisu, reprezentuję klientów w sporach sądowych… – Marcin Łyduch.

Osobiście Marcin Łyduch specjalizuje się w zagadnieniach prawa cywilnego, handlowego i pracy. W wolnych chwilach lubi czytać książki historyczne, zwłaszcza dotyczące genezy i przebiegu konfliktów zbrojnych w XX wieku oraz oglądać dobre filmy i teatr. Relaksuje się, pływając lub grając w gry strategiczne z rozbudowanymi elementami taktyki i ekonomii.